SOSYAL HİZMET UZMANLARI DERNEĞİ

TURKISH ASSOCIATION OF SOCIAL WORKERS

Sosyal Ağlar:

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI SAYIN DERYA YANIK'I ZİYARET

;
Bu Sayfa 2278 Kez Görüntülendi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Sayın Derya Yanık’a; SHUDER Genel Başkanı Ramazan Yüksel ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte 27 Ocak 2022 tarihinde makamında nezaket ziyaretinde bulunduk.

Oldukça verimli geçen ziyarette;

SHUDER’in tanıtımı, akademik ve komisyon çalışmaları, sosyal hizmet çalışma alanları, Açık Öğretim Fakülteleri bünyesinde açılan sosyal hizmet bölümlerinden kaynaklı yaşanan eğitim ve istihdama ilişkin sorunlar, 5395 sayılı Çocuk Koruma Kanunu kapsamında ortaya çıkan sosyal çalışma görevlisi tanımıyla birlikte, sosyal hizmet uzmanları ve diğer meslek gruplarının (çocuk gelişimci, sosyolog, psikolog, fizyoterapist vb.)  birbirine ikame edilmesinin, meslek gruplarının yanı sıra hizmet alan dezavantajlı gruplara verdiği zararlar anlatılarak, Çocuk Koruma Kanunu’nun ilgili maddelerinde değişikliğe gidilmesi yönünde öneride bulunulmuştur.  

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde yapılan mevzuat çalışmalarında SHUDER’in görüş ve önerilerine yer verilmesinin önemi üzerinde durularak, mevzuat ve sosyal hizmet alanlarını kapsayan tüm çalışmalarda, işbirliğine açık olduğumuz vurgulanmıştır.

Meslek yasasının çıkarılması ile birlikte, sosyal hizmet uzmanlarının özlük hakları ile birlikte mesleki etik değerlerinin korunmasının mümkün olacağı belirtilerek, Sayın Bakan Derya Yanık’tan ASHB’lığı olarak destek talebinde bulunulmuştur.  

Ayrıca, ASHB merkez ve taşra teşkilatında görev yapan meslektaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi ve yukarıda ifade edilen diğer sorun ve önerileri kapsayan rapor, dosya olarak Sayın Bakan Derya Yanık’a sunulmuştur. 

Sayın Bakan;  ziyaretimizden memnuniyetini ifade ederek,   işbirliğine açık olduklarını ve sorunların çözümü noktasında destek olacaklarını belirtmiştir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık Hanımefendi’ye; işbirliğine açık tutumu, göstermiş olduğu yakın ilgi ve desteği için teşekkür eder, görevinde başarılar dileriz. Saygılarımızla…


YORUMLAR

İlk Yorum Yapan Siz Olun.


İletişim:

Meşrutiyet Mah.Karanfil Sk.Zafir İş Merkezi
(Dost Kitapevi Karşısı) Kat:4 No:86 Kızlay/Ankara

0 530 200 1886
info@shuder.org

Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar:

Sosyal Ağlar:

her hakkı saklıdır©shuder.org