SOSYAL HİZMET UZMANLARI DERNEĞİ

TURKISH ASSOCIATION OF SOCIAL WORKERS

Sosyal Ağlar:

16. DÖNEM FAALİYET RAPORU (1 TEMMUZ 2020 - 31 ARALIK 2020)

;
Bu Sayfa 784 Kez Görüntülendi.

 

NO

KONU

TARİH

DETAYLAR

1

Çevrimiçi Toplantı

8 Temmuz 2020

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun katılımı ile CHP Kadın Sorunlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Prof Dr. Lale Karabıyık'ın moderatörlüğünü yaptığı, kadın ve ilgili meslek örgütlerinin davetli olduğu İstanbul Sözleşmesi, Nafaka ve Erken Yaşta Evlilikler ile ilgili toplantıya Derneğimizi temsilen Kadın Komisyonu üyemiz SHU Gül ERDOST katıldı.

2

Sosyal Hizmet Dergisi

10 Temmuz 2020

Sosyal Hizmet Dergisi 2020 Temmuz-Aralık sayısı Dernek Web sitesinde yayınlanarak sosyal medya hesaplarından duyurusu yapılmıştır.

3

Webinar

18 Temmuz 2020

Derneğimiz tarafından düzenlenen Psikiyatrist Alişan Burak Yaşar ile "Pandemi Döneminde Ruhsal Dayanıklılık Webinarı" 18 Temmuz 2020 Saat 21.00'da Zoom Programı aracılığıyla gerçekleştirildi.

4 Ankara Büyükşehir Belediyesi Ziyareti 4 Ağustos 2020 Derneğimiz yönetim kurulundan Genel Başkan Fikri Akbin, Süleyman Kaçmaz ve Abdullah Özbay ile Ankara Büyükşehir Belediyesini ziyaret edilerek, Genel Sekreter Vekili Baki Kerimoğlu ve Sosyal Hizmet Daire Başkanı Halit Özdilek ile Derneğimiz ve mesleğimiz adına yapılabilecek işbirliklerini değerlendirilmiştir.
5 Online Söyleşi 7 Ağustos 2020 İngiltere'de çocuk refahı alanında çalışan meslektaşımız Mehmet Can Özkaya ile Derneğimiz Genel Sekreteri Süleyman Kaçmaz moderatörlüğü ile "Sosyal Hizmet Uzmanları için Yurt Dışında Çalışma Olanakları" söyleşisi gerçekleştirilmiştir.
6 Online Çalıştay 12 Ağustos 2020 Derneğimiz ve Sosyal Hizmet Okulları Derneği (SHOD) işbirliği içerisinde 12 Eylül 2020 tarihinde düzenlenen “Sosyal Hizmet Eğitiminde Açıköğretim: Mevcut Durum ve Yol Haritasının Belirlenmesi” çalıştayına Derneğimizi temsilen Fatma Tokmak Yüksel, Sedat Türkeri ve Süleyman Kaçmaz ile farklı üniversitelerin sosyal hizmet bölümlerinden akademisyenler katıldılar.
7 Ortaklık Ağı Yürütme Kurulu Toplantısı 1 Ekim 2020 Çocuğa Yönelik Şiddeti Önlemek için Ortaklık Ağı Yürütme Kurulu Toplantısı Zoom Platformu üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Toplantıya SHUDER'i temsilen yönetim kurulu üyesi Süleyman KAÇMAZ katıldı. Toplantıda, Ortaklık Ağı olarak Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Komitesine sunulacak olan gölge rapor ele alınmıştır.
8 Online Eğitim 7 Ekim 2020 Travmaya yönelik sosyal hizmet uzmanının görevi konusunda Azerbaycan'daki meslektaşlarımıza yönelik eğitim 7 Ekim 2020 tarihinde Derneğimiz Eğitim Genel Sekreteri Sayın Ahmet Cemil Ölçer tarafından düzenlenmiştir.
9 TBMM'de Milletvekili Ziyaretleri 9 Ekim 2020 Genel Başkan Yardımcısı Fatma Tokmak Yüksel ile Sosyal Kültürel İşler Sekreteri Abdullah Özbay 9 Ekim 2020 tarihinde, TBMM’de mesleki sorunlarımız için desteklerini esirgemeyen milletvekillerine teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. 
İlk olarak, CHP Divan Üyesi Adıyaman Milletvekili Sayın Abdurrahman Tutdere ile görüşülerek atamaların bakanlıklar arasında eşgüdümlü ve eşzamanlı yapılmaması nedeniyle mükerrer yerleşmeler sonucunda kadroların boş kalması; sosyal hizmet eğitiminin açık ve uzaktan verilemeyeceğine ve sosyal çalışma görevlisi adı altında başka mesleklerin sosyal hizmet uzmanlarının görev tanımlarıyla çalıştırılmaları gibi sorunlara değinildi. Diğer yandan, Gaziantep Milletvekilleri Sayın İrfan Kaplan ve Sayın Bayram Yılmazkaya şehir dışında oldukları için kendileri ile telefonla görüşüldü ve sorunlarımız ve beklentilerimizle ilgili hazırlanan dosyalar danışmanlarına teslim edildi. 
10 Kadın Komisyonu Toplantısı 3 Kasım 2020 SHUDER Kadın Komisyonu 3.11.2020 tarihinde online toplantı gerçekleştirmiştir. Depremin kadınlar üzerindeki etkileri ve önümüzdeki süreçte yapılacak etkinlikler konusunda görüş alışverişinde bulunulmuştur.
11 Toplantı 4 Kasım 2020 Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kronik Hastalıklar ve Yaşlı Sağlığı Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda 04.11.2020 tarihinde yapılan Türkiye Sağlıklı Yaşlanma Eylem Planı ve Uygulama Programı Toplantısına Derneğimiz adına Yönetim kurulu Üyemiz Ahmet Cemil ÖLÇER katılmış ve derneğimizin görüşlerini aktarmıştır.
12 IFSW Avrupa Genel Kurul Toplantısı 7 Kasım 2020 SHUDER Genel Merkes Yönetim Kurulu Üyesi Öğr. Gör. Merve Deniz Pak Güre IFSW Avrupa 2020 yıllık delege toplantısına katılarak derneğimizi temsil etmiştir.
13 TV Programı 16 Kasım 2020 Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Can Aktan ile Konya Şube Başkanı Osman Akbaba Ege TV'de yayınlanan Bizden Size programına katılarak Türkiye'de oul sosyal hizmetinin önemi ve gerekliliğini anlatmışlardır.
14 HIV/AIDS Eğitim Programı 28 Kasım - 1 Aralık 2020 Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun (UNFPA) desteği ile Sosyal Hizmet Uzmanları Derneği tarafından yürütülen Sağlıklı Bi̇r Yaşam Bi̇rli̇kte Mümkün Projesi kapsamında, “HIV, Ci̇nsel ve/veya Kan Yoluyla Bulaşan Enfeksi̇yöz Hastalıklar ile Yaşayan Bi̇reylerle Çalışan Sosyal Hi̇zmet Uzmanlarının Güçlendi̇ri̇lmesi̇ne Yöneli̇k Eğitim” faaliyeti 28 Kasım 2020 - 1 Aralık 2020 tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.
15 Kent Konseyi Çalışma Grubu Toplantısı 30 Kasım 2020 Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Halk Sağlığı Çalışma Grubunun 30 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştiği çevrimiçi toplantıya Derneğimizi temsilen yerel yönetimler Komisyon başkanı SHU Ramazan Yüksel katılmıştır
16 Yerel Yonetimler Politikası Çalıştayı 5 Aralık 2020 Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler Birimince düzenlenen Yerel Yonetimler Politikası Çalıştayı, 5 Aralık 2020 tarihinde yapıldı. Farklı alanlardan akademisyenler, sivil toplum çalışanları ve kanaat önderlerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya SHUDER Adına Yerel Yönetimler Komisyonu üyesi SHU Ramazan Yuksel katılım göstermiştir.
17 "Young Social Workers" Projesi Çalışma Toplantısı 12 Aralık 2020 17 farklı ülkeden genç sosyal hizmet uzmanlarının katılımı ile IFSW tarafından yürütülecek olan "Young Social Workers" projesi çalışma toplantısına SHUDER Gençlik Komisyonu üyesi Celal Yıldırım katıldı. Meslektaşımız Türkiye'deki genç sosyal hizmet uzmanlarını temsilen proje kapsamında yapılacak araştırmaya destek verecektir.

YORUMLAR

İlk Yorum Yapan Siz Olun.


İletişim:

Meşrutiyet Mah.Karanfil Sk.Zafir İş Merkezi
(Dost Kitapevi Karşısı) Kat:4 No:86 Kızlay/Ankara

0 530 200 1886
info@shuder.org

Üyesi Olduğumuz Kuruluşlar:

Sosyal Ağlar:

her hakkı saklıdır©shuder.org